SIKÇA SORULAN SORULAR

Pürmerak Kulübü hakkındaki
gerçekler. Ne eksik ne fazla.

Eğitim içeriği

Eğitim içeriği neleri kapsıyor?

Teyit ekibinden uzman teyitçilerin verdiği eğitimler; teyitçiliğe dair temel kavramlar, yanlış bilgi sorununa karşı kullanabileceğiniz araç ve yöntemler, yanlış bilgiyle mücadele metotları, dijital iz sürme teknikleri, yanlış bilgi psikolojisi gibi birçok konuyu kapsıyor.

Eğitimler hangi becerileri geliştirmemi sağlayacak?

Eğitimler ile eleştirel düşünme ve dijital okuryazarlık becerilerinizi geliştireceksiniz. Ayrıca bir teyitçi gibi düşünüp yanlış bilgi sorununun farkında olacaksınız. Edindiğiniz becerilerle dijital dünyada ve kariyerinizde fark yaratacaksınız.

Eğitim süreci ve eğitmenler

Eğitmenler kimlerdir ve geçmiş deneyimleri nelerdir?

Eğitmenlerimizin tamamı halihazırda Teyit’te çalışıyor ve teyitçiliğin farklı boyutlarını anlamada uzmanlar. Uzun yıllar gazetecilik tecrübesine sahip Emre İlkan Saklıca, Teyit’in yazı işleri sorumlusu. Ezgi Toprak ise Teyit’te derinlemesine araştırmalar yapıyor, teyitçilik araçları konusunda yetkin. Hanife Kardelen Işık ise Teyit’in eğitim çalışmalarından sorumlu.

Eğitimleri Teyit mi hazırladı?

Eğitimleri Teyit’te yedi yıla yakın tecrübe ve birikimimizden yola çıkarak, herkesin anlayabileceği bir formatta hazırladık. Eğitim içeriklerinden görsel tasarımlara kadar incelikli bir çalışmanın ürünü.

Eğitimler ne kadar sürüyor?

Üç temel başlıktan oluşan eğitimleri haftada 3 saat ayırarak 4 haftada tamamlayabilirsiniz. Üzerine çalışma yapıp derinleşirseniz biraz daha fazla zaman harcamanız gerekebilir. Ama inanın değecek!

Eğitimden kazanacaklarınız

Bu eğitimler bana ne gibi avantajlar sağlayacak?

Pürmerak Kulübü eğitimlerini aldığınızda aile WhatsApp grubunda paylaşılan yanlış bilgileri tespit etmekten işyerinizde doğru bilgi ve eleştirel düşünmeyi referans alarak kararlar almaya kadar geniş bir yelpazede avantaj sağlayacaksınız. Mesleğinizde öne çıkmak, günümüzün gerekli becerisi dijital okuryazarlığa hakim olmak ve dijital dünyada kalabalıktan sıyrılmak için Pürmerak Kulübü’ndeki eğitimleri alabilirsiniz. Ayrıca İstanbul Bilgi Üniversitesi onaylı sertifika sahibi olabilir ve Pürmerak Kulübü üyelerine özel Discord kanalına katılarak yanlış bilginin peşine Teyit ekibiyle birlikte düşebilirsiniz.

Eğitimler sonrası hangi becerilere sahip olacağım?


Teyitçilik ve dijital okuryazarlık yakın geleceğin önemli becerileri arasında gösteriliyor. Bu becerilere sahip olarak internetteki bilgi karmaşası arasında yolunuzu daha kolay bulabilir, dijital dünyada daha etkili bir varlık kazanabilirsiniz. Eğitimler boyunca uygulamalı olarak öğreneceğiniz teyitçilik araçları ile dijital araç kullanımında akıcı hale gelecek ve yanlış bilgi sorununa karşı daha güçlü olacaksınız.

Bu eğitimlerle profesyonel hayatımda ne gibi farklılıklar yaratabilirim?

İş yaşamında kişisel becerilerin (soft skiller) etkisinin mesleki becerilere (hard skiller) göre artmaya başladığı bir dönemde teyitçilik ve eleştirel dijital okuryazarlık becerilerinizi geliştirerek yaratıcılık düzeyinizi artırabilir, iş yerinde terfi alma ve iş başvurularınızda öne çıkma şansınızı yükseltebilirsiniz.

Kayıt ve katılım

Kayıt süreci nasıl işliyor?

Şu anda burada iseniz üst menüden Pürmerak Kulübü'ne katılabilirsiniz.

Kayıt için hangi belgelere ihtiyacım var?

Pürmerak Kulübü'ne katılmak için üst menüden üye olmanız yeterli. Herhangi bir belgeye ihtiyacınız yok. Ancak ödeme için kredi kartı bilgilerinizi girmeniz gerekiyor.

Online mı yoksa yüz yüze mi eğitim alacağım?

Uzman teyitçilerin verdiği eğitimleri web sitemizden online olarak alacaksınız. Eğitim yönlendirmelerinde bulunan araçları, yönergeleri ve yöntemleri hayatınızın her alanında kullanabilirsiniz.

Sertifika ve sonrası

Eğitim sonunda sertifikamı ne zaman ve nasıl alacağım?

Eğitimleri tamamladıktan sonra adınızın yer aldığı, İstanbul Bilgi Üniversitesi onaylı sertifikanızı e-posta adresinize dijital olarak göndereceğiz.

Sertifika almam için gerekli olan koşullar nelerdir?

Pürmerak Kulübü’ne kayıt olup eğitimleri tamamlamanız İstanbul Bilgi Üniversitesi onaylı sertifika almanız için yeterli. Sertifikanızı e-posta adresinize dijital olarak göndereceğiz.

Discord kanalı ve üyelik

Discord kanalınızda neler yapabilirim?

Pürmerak Kulübü Discord kanalımıza katılarak Teyit ekibiyle sürekli iletişimde kalabilir, teyitçilik dünyasına dair en son gelişmelerden haberdar olabilir ve teyitçi topluluğunun parçası olabilirsiniz.

Discord kanalınızda özel ayrıcalıklar neler?


Discord kanalımıza katıldığınızda şüphelendiğiniz bilgileri incelenmesi talebiyle Teyit ekibiyle paylaşabilir, internette karşılaştığınız yanlış bir bilgiyi araştırmak için kurulan çalışma gruplarına katılarak, açık kaynakları tarayabilir, etkili dijital soruşturmalar yürütebilirsiniz. Komplocu düşünceyi anlamak için kurulan okuma kulüplerine dahil olabilir, eğitimlerde ilerledikçe Teyit'te yayınlanmak üzere araştırmalar kaleme alabilirsiniz.

Discord kanalına nasıl üye olurum?

Pürmerak Kulübü’ne kayıt olup tüm eğitimleri tamamladıktan sonra Discord kanalımıza e-posta yoluyla otomatik olarak davet edileceksiniz.

Ücret ve ödeme

Eğitim ücretleri nelerdir ve bu ücrete neler dahildir?

Pürmerak Kulübü eğitimlerindeki modüllerin tamamına 1600 TL karşılığında erişebilirsiniz. Ücrete KDV dahildir.

Ödeme seçenekleri nelerdir?

Ödemenizi kredi kartı, banka kartı ya da ön ödemeli kart (sanal kart) ile yapabilirsiniz.

Ödeme süreci ve politikaları nelerdir?


Ödemenizi tamamlamanızın ardından Pürmerak Kulübü eğitimlerindeki modüllerin tamamına erişebilirsiniz. Pürmerak Kulübü üyeliği kişiye özeldir, paylaşılamaz ve devredilemez.

İade ve iptal 

Eğitim ücretini ne zaman ve nasıl iade alabilirim?

Aldığınız eğitimlerden vazgeçmek istiyorsanız [email protected] adresine e-posta göndererek talebinizi iletebilirsiniz. Size 72 saat içinde geri dönüş sağlayacağız.

Kurumsal eğitimler

Kurumsal eğitimleriniz var mı?

Kurumunuzda yanlış bilgi sorunu ve eleştirel dijital okuryazarlık konulu eğitimler düzenlememizi istiyorsanız [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Kurumum için özel bir eğitim programı düzenleyebilir misiniz?

Evet. Kurumunuzda size özel hazırladığımız yanlış bilgi sorunu ve eleştirel dijital okuryazarlık konulu eğitimlerimizle ekibinizi güçlendirebilirsiniz. Özel eğitimler için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Kurumsal eğitimlerin süreci ve avantajları nelerdir?

Kurumsal eğitimleri yüz yüze yapıyoruz, kurumunuzun ihtiyaçlarının analiz edilerek size özel hazırlıyoruz ve etkileşimli bir ortam sunuyoruz. Bilgi almak için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.