Ana sayfa -> Sıkça Sorulan Sorular
SIKÇA SORULAN SORULAR
![](https://lwfiles.mycourse.app/63d3c39f406afef780c33457-public/afba6172ae230caf1a05fc4e2e899bfd.png)
Eğitim içeriği
Eğitim içeriği neleri kapsıyor?
İlk eğitim paketi “Teyitçilik Evrenine Giriş” toplam üç eğitimden oluşuyor. Teyit ekibinden uzman teyitçilerin verdiği başlangıç seviyesi niteliğindeki bu eğitimler; teyitçiliğe dair temel kavramları, yanlış bilgi sorununa karşı kullanabileceğiniz araç ve yöntemleri, yanlış bilgiyle mücadele metotları, dijital iz sürme teknikleri, yanlış bilgi psikolojisi gibi birçok konuyu kapsıyor.
Yakında açılacak ikinci bir eğitim paketi ile ileri seviye teyitçilik eğitimleri alabilir teyitçilik konusunda uzmanlaşmaya bir adım daha yaklaşabilirsiniz.
Eğitimler kim tarafından hazırlanıyor?
Yedi yıllık tecrübe ve birikimle, herkesin anlayabileceği bir formatta hazırladığımız eğitimlerin içerik tasarımından görselleştirmelerine, topluluk tasarımından değerlendirme kriterlerine kadar tüm süreçlerle ekibimiz ilgileniyor. Eğitimleri tasarlarken de İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi başta olmak üzere konunun uzmanlarından görüş ve öneri alıyor, destekçilerimizin geri bildirimleriyle çalışmalarımızı iyileştiriyoruz.
Eğitmenler kimler ve deneyimleri neler?
Eğitmenlerin tamamı uzun zamandır Teyit ekibinin bir parçası ve farklı hedef kitlelere teyitçilik eğitimleri verme konusunda deneyimli.
“Teyitçilik Evrenine Giriş” eğitim paketinde yer alan eğitmenlerden uzun yıllar gazetecilik tecrübesine sahip Emre İlkan Saklıca, Teyit’in yazı işleri sorumlusu. Ezgi Toprak ise Teyit’te derinlemesine araştırmalar yapıyor, teyitçilik araçları konusunda yetkin.
Teyitçilik eğitimlerine katılmak bana ne kazandırır?
“Teyitçilik Evrenine Giriş” eğitimlerini tamamladığınızda eleştirel düşünme ve dijital okuryazarlık becerilerinizi geliştirecek, bir teyitçi gibi düşünmeye başlayabileceksiniz. Ayrıca eğitimlerden edindiğiniz becerilerle dijital dünyada ve kariyerinizde fark yaratabilirsiniz.
Eğitim süreci
Eğitimler ne kadar sürüyor?
Üç temel başlıktan oluşan eğitimleri haftada üç saat ayırarak dört hafta içerisinde tamamlayabilirsiniz. Üzerine çalışma yapıp derinleşmek isterseniz biraz daha fazla zaman harcamanız gerekebilir. Ama inanın değecek!
Eğitimleri paket olarak mı almam gerekiyor?
Teyitçilik eğitimlerini birbirini tamamlayan modüller şeklinde kurguladık. Sertifika alabilmek için “Teyitçilik Evrenine Giriş” paketi içerisindeki üç modülü de tamamlamanız gerek. Paket içerisindeki bölümleri tekil olarak almak mümkün değil.
Eğitim modülleri birbirini takip ediyor mu?
“Teyitçilik Evrenine Giriş” paketindeki eğitimleri istediğiniz sırayla alabilirsiniz. İleri seviye eğitimlere katılabilmek için ise “Teyitçilik Evrenine Giriş” paketindeki tüm eğitimleri tamamlamış olma koşulu var.
Eğitimleri tamamlamam gereken maksimum bir zaman aralığı var mı?
Aldığınız eğitimleri en geç bir sene içerisinde tamamlamanız gerekiyor. Bir sene içerisinde tamamlanmayan eğitimler sistem tarafından bırakılmış sayılıyor.
İleri seviye eğitimleri almak için gereklilikler var mı?
İleri seviye eğitimleri alabilmeniz için öncelikli olarak “Teyitçilik Evrenine Giriş” paketi içerisindeki üç eğitimi tamamlamış olmanız gerekiyor. “Teyitçilik Evrenine Giriş” paketini tamamladıktan sonra ileri seviye teyitçilik eğitimlerine katılabilirsiniz.
Eğitim Platformu
Eğitimlere fiziksel mi yoksa çevrimiçi mi katılmam gerekiyor?
Pürmerak Kulübü’ndeki eğitimlerin tamamı çevrimiçi. İstediğiniz gün ve saatte girip eğitimleri tamamlayabilirsiniz.
Eğitimleri takip etmem gereken belirli saat aralıkları var mı? Dersler çevrimiçi platformdan canlı olarak mı veriliyor?
Pürmerak Kulübü’ndeki eğitimlerin tamamı video, görsel ve yazılı formatta web sitesinde yer alıyor. Dolayısıyla belirli bir takvimde canlı olarak verilmiyor. İstediğiniz gün ve saatte girip eğitimleri tamamlayabilirsiniz.
Mobil üzerinden eğitimleri tamamlama şansım var mı? Eğitimlere katılmak için bilgisayarım olması şart mı?
Eğitimlerin tamamına ister mobil cihazınızdan isterseniz bilgisayar üzerinden katılabilir ve tamamlayabilirsiniz. İnternet bağlantınızın olması yeterli.
Sertifika
Sertifika almak için hangi adımları izlemem gerekiyor?
Sertifika almaya hak kazanabilmek için satın aldığınız eğitim paketi içerisinde yer alan modülleri tamamlamanız gerekiyor.
Eğitimleri tamamladım, sertifikama nasıl erişebilirim?
Eğitimleri tamamladıktan sonra sertifikanızı sistem üzerinden alabilirsiniz.
Sertifikamı Linkedln’de paylaşabilir miyim?
Elbette. Sistem üzerinden size gönderilecek sertifikanızı dilerseniz Linkedln’de paylaşabilirsiniz.
Discord Topluluğu
Pürmerak Kulübü Discord topluluğuna nasıl katılabilirim?
“Teyitçilik Evrenine Giriş” paketindeki eğitimleri tamamladığınız takdirde sizi Pürmerak Kulübü Discord topluluğuna davet ediyoruz. Kısacası kulübe katılmak için tek yapmanız gereken eğitimleri tamamlamak!
Eğitimleri tamamlamadan Discord topluluğuna katılabilir miyim?
Pürmerak Kulübü Discord topluluğuna katılabilmek için öncelikle “Teyitçilik Evrenine Giriş” paketindeki eğitimleri tamamlamanız gerekiyor. Tüm eğitimler tamamladıktan sonra sizi e-posta yoluyla Discord kanalımıza davet ediyoruz.
Pürmerak Kulübü Discord topluluğuna katıldığımda ne gibi ayrıcalıklara erişeceğim?
Pürmerak Kulübü Discord topluluğuna katılarak; şüphelendiğiniz bilgileri incelenmesi talebiyle Teyit ekibiyle paylaşabilir, internette karşılaştığınız yanlış bir bilgiyi araştırmak için kurulan çalışma gruplarına katılarak açık kaynakları tarayabilir, etkili dijital araştırmalar yürütebilir ve Teyit içeriklerine katkı sunabilirsiniz. Komplocu düşünceyi anlamak için kurulan okuma kulüplerine dahil olabilir, eğitimlerde ilerledikçe Teyit'te yayınlanmak üzere araştırmalar kaleme alabilirsiniz.
Teyitçilik eğitimine katıldığım takdirde Teyit ile tam zamanlı çalışabiliyor muyum?
Teyitçilik Evrenine Giriş paketindeki eğitimleri tamamladığınızda Pürmerak Kulübü Discord topluluğuna katılabilir ve Teyit ekibiyle iletişimde olarak teyitçilik pratiklerinizi geliştirebilirsiniz. Telifli içerik üreten bağımsız teyitçilere katılmak için ileri seviye eğitimlerin ve Teyit editörleriyle yapılacak ön görüşmenin tamamlanması gerekir.
Ücret ve ödeme
Eğitim ücretleri ne kadar?
“Teyitçilik Evrenine Giriş” modülü üç eğitimi içeriyor ve fiyatı 1950 TL.
İndirim kodumu nasıl kullanabilirim?
Pürmerak Kulübü’ne kayıt olurken indirim kodu mu kullanmak istiyorsunuz? Ödeme ekranında yer alan “kuponunuz mu var?” boşluğuna kupon kodunu girerek indirimden faydalanabilirsiniz.
Nasıl ödeme yapabilirim?
Web sitemize giriş yaptıktan sonra eğitimlere tıklayarak ödeme sayfasına erişebilir; sanal kart, banka kartı veya kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz.
Kurumsal
Kurumsal eğitimleriniz mevcut mu?
Evet, kurumlara özel ihtiyaçlar doğrultusunda çevrimiçi veya yüz yüze eğitimler düzenliyoruz. Bu bağlantıda yer alan formu doldurarak Teyit ekibiyle iletişime geçebilir ve kurumsal eğitimler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.
Kurumsal satışlarda indiriminiz oluyor mu?
Kurumlara özel eğitim satışlarımızda ihtiyaç analizi yaparak ilerliyor ve size en uygun eğitimleri sunuyoruz. Eğitimi alacak kişi sayısı, eğitim ortamı gibi pek çok değişkene bağlı olarak fiyatlarımız değişiyor. Detaylı bilgi almak için purmerak@teyit.org adresi üzerinden ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.
Hediye ve Devir
Eğitimi arkadaşıma hediye edebilir miyim?
Şu an için bu özellik üzerine çalışıyoruz. Bizimle iletişime geçerek eğitimleri arkadaşlarınıza hediye edebilirsiniz.
Eğitimlerimi devredebilir miyim?
Pürmerak Kulübü üyeliği kişiye özeldir, paylaşılamaz ve devredilemez.
Write your awesome label here.